T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi

Haberler

Ock

Futsal Turnuvasında Şampiyon olan, Futsal Takımımızı, Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mustafa TOK´u kutluyor; Bölge Finallerinde takımımıza başarılar diliyoruz.

Ock

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Sadık ÖLÇEN ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İsmail GÜVEN´in de izlediği Basketbol final maçında, Kütahya İl Şampiyonu olan Basketbol Takımımızı ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ali Osman GÜNGÖR´ü kutluyor; Bölge Finallerinde başarılar diliyoruz.

Ock

Kütahya Vali Yardımcımız Sayın Halil İbrahim ERTEKİN´in öncülüğünde ilgili kurumların temsilcileri ile okulumuz TEK NUMARA 112 Projesinin tanıtımı yapıldı.

Ock

Tek Numara 112 Proje tanıtımı kapsamında okulumuza gelen Vali Yardımcımız Sayın Halil İbrahim ERTEKİN, 2019 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek 12. Sınıf öğrencilerimizle sohbet etti. Vali Yardımcımız öğrencilerimize; zamanı verimli kullanmaları gerektiğini, devletin, anne babaların, öğretmenlerin kendilerine sunduğu imkânları doğru değerlendirmeleri gerektiğini ve hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için azimli bir şekilde çalışmaları gerektiğini hatırlattı. Okulumuzu ziyaret ederek 12. Sınıf öğrencilerimize zaman ayıran Vali Yardımcımız Sayın Halil İbrahim ERTEKİN´e saygılarımızı sunuyoruz.

Ock

Kort Tenis Turnuvasında il üçüncüsü olan öğrencilerimizi kutluyoruz.

Ara

Okul Aile Birliği Yönetim Kurulumuz, okulumuz öğrencileri ve okulumuz Türk Edebiyatı Öğretmeni Nuray DOĞAN, hazırlamış oldukları programlarla ve etkinliklerle öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladılar. Okul Aile Birliği Yönetim Kurulumuza, Öğrencilerimize ve Edebiyat Öğretmenimiz Nuray DOĞAN´a çok teşekkür ediyoruz. Öğretmenler Günü dolayısıyla il genelinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında da 1. olan 11. sınıf öğrencimiz Ebru DOĞAN´ı başarısından dolayı kutluyoruz.

Kas

2018 yılı Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında İlimiz Müftüsü Sayın Hüseyin HAZIRLAR, okulumuz öğrencilerine  “Peygamberimiz ve Gençlik” konulu konferans verdi.

Okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği programda,

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve 2018 yılı “Mevlid-i Nebi” sinevizyon gösterisinin ardından İl Müftümüz Sayın Hüseyin HAZIRLAR, konferansını sundu.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizi sadece anmanın yeterli olmayacağını belirten İl Müftümüz Sayın HAZIRLAR, “Peygamberimizi anmakla birlikte getirdiği evrensel mesajı da anlamaya ve hayatımıza yansıtmaya çalışmalıyız” dedi.

Peygamber Efendimizin Kur’an-ı Kerim’de en güzel örnek olarak tanıtıldığını dile getiren İl Müftümüz Hüseyin HAZIRLAR, “Peygamberimiz güvenirliği, cömertliği, sabrı, güzel ahlakı ve diğer tüm yönleriyle başta biz ümmeti olmak üzere bütün insanlığın karanlıklardan aydınlığa, inkârdan imana, cehaletten ilme ulaşması noktasında örnek gösterilmiştir.” dedi.

İl Müftümüz Hüseyin HAZIRLAR, “Peygamberimiz’ in davasına ilk olarak gençler sahip çıkmıştır. Hatta Peygamberimiz’in mesajlarının ilk hazmedildiği gönüller gençlerin o tertemiz fıtratı olmuştur. Bir toplumun geleceği ve istikbali gençlere bağlıdır. Bu nedenle gençlerin hayatta başarılı olabilmeleri için zihinlerinde ve kalplerinde boş alan bırakmamaları ve muhabbetle donatmaları gerektiğini” ifade etti.

Programın sonunda öğrencilere İlimiz müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençlik” isimli kitap dağıtıldı.

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla, başta İlimiz Müftüsü Sayın Hüseyin HAZIRLAR olmak üzere, programa katılarak, öğretmen ve  öğrencilerimizle buluşan bütün katılımcılara okulumuz adına teşekkür ediyoruz.

 

Kas

Aramızdan ayrılışının 80. yılında Büyük Önder Atatürk´ü minnet ve şükranla anıyoruz

Kas

2 - 3 Kasım 2018 tarihlerinde son sınıf öğrencilerimize Ankara Üniversite tanıtım gezisi düzenlendi. 64 öğrencimizin katıldığı gezide O.D.T.Ü. - Hacettepe Tıp Fakültesi ve Bilkent Üniversitesi yetkililerce öğrencilerimize tanıtıldı. Gezimizde ayrıca Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.

Ekm

CUMHURİYETİMİZİN 95. YILI KUTLU OLSUN.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DAHA NİCE YILLARA

Ekm

İlimiz Valisi Sayın  Ahmet Hamdi Nayir her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında okulumuzu ziyaret etti.

  Sayın Valimize İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Nafi Güral Eğitim Vakfı Müdürü Mehmet Düver, Okul Müdürü Muharrem Kaptan ile okul aile birliği üyeleri eşlik etti.

  Sayın Valimiz okulumuzdaki ziyaretine 9. Sınıf öğrencileriyle başladı. 10,11 ve 12. sınıfları da ziyaret edip öğrencilerimizin derslerine katılan Sayın Valimiz öğrencilerle sohbet etti, nasihatler verdi.  

“KÜTAHYA’NIN ZENGİNLİKLERİNİ ÖĞRENİN”  

Öğrencilerin yaşadıkları, eğitim gördükleri ilin zenginliklerini tanıması gerektiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kütahya tarihi yönden şanslı illerden biri. Üzerinde yaşadığımız topraklarda çok farklı zamanlarda, kadim medeniyetlerin ayak izlerini bulmamız mümkün. Okuldaki derslerinizi öğrenirken bir taraftan da şehrinizin tarihi özel bir gayretle öğrenmenizde fayda var. Yalnızca tarihle de bırakmayın; yeraltı kaynaklarını, sanatını, şehrin zenginliklerini öğrenmeye çalışın. İlin zenginliklerini öğrenmek size çok şey katacak, cesaretinizi, kendinize olan güveninizi artıracaktır. Anadolu’nun şanslı bir şehriyiz” dedi.

  “SIRADAN OLMAYIN”  

Öğrencilerden kendilerine güvenmelerini ve önlerine çıkan engelleri başarıya giden yolda birer basamak olarak görmelerini isteyen Vali Nayir, “Hem devlet imkanları hem de hayırsever vatandaşlarımızın imkânlarıyla, eğitimin altyapısında daha iyi noktalara gidiyor, daha güzellerini hazırlamaya çalışıyoruz. Biz altyapıyı tamamlıyoruz; ama üstyapıda da sizlerin gayretini bekliyoruz. İnşallah ailelerin, milletimizin ve ülkemizin umudu olan sizler bunların karşılığını fazlasıyla vereceksiniz. Vakit çok tez geçiyor. Kendinize güvenin, bugünlerin, bu sıralardaki arkadaşlarınızın kıymetini bilin. Hayatta ne yaparsanız yapın, ne olursanız olun en iyisi olun. Sıradan olmayın. Seçtiğiniz işin en iyisini yapabilecek kapasitedesiniz, bizler size güveniyoruz. Eksik kalmasın, sizde kendinize güvenin. Çıtayı ne kadar yüksek tutarsanız o kadar başarılı olursunuz. Hayatta önünüze gelen engeli engel diye görmeyin, basamak olarak görün” şeklinde konuştu.  

“SORUMLULUKLARINIZI BİLEREK YOLA ÇIKIN”  

Türkiye’nin üzerinde sürekli planlar yapılan bir ülke olduğunun altını çizen Vali Nayir, “Atalarımız bize cennet gibi bir vatan bırakmışlar; ama üzerinde göz olmayan bir vatan bırakmamışlar. Sürekli birilerinin hesabı olan bir vatan parçasıyız. Bununla baş edebilmemizin en önemli yolu güçlü olmak. İyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Yerle bir olan birçok ülke yetişmiş insan gücünü kaybetmedikleri için kısa bir sürede yine dünya devi olmaya başarmışlar. Bizim topraklarımızdan petrol, elmas çıkmıyor, çıkan çok güzel eserlerimiz, kaynaklarımız var; ama bunlar emek isteyen işler. Bedava bir zenginliğimiz yok. Bu topraklarda hayatiyetimizi devam ettirebilmek için iyi yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var. Sizler böyle bir sorumlulukla yola çıkın” dedi.  

“ÖĞRETMEN ODALARI ÇOK KIYMETLİ YERLER”  

Vali Ahmet Hamdi Nayir öğretmenlerle de bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Öğretmenler odasının eğitimdeki önemine değinen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Eğitim konularını öncelememiz gerektiğine inanıyoruz. Bu coğrafyada ancak iyi yetiştirilmiş insanlarla ayakta durulabileceğini biliyoruz. Bir başarı olacaksa da bütün paydaşların üzerine düşen her şeyi yapması gerektiğine inanıyoruz. Eğitimle ilgili olarak yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştığımızda günümüz ve geleceğimize dair önemli bir problemi çözmüş olacağız. Öğretmen odaları çok kıymetli yerler. Farklı yıllar, farklı tecrübeler bir araya geliyor burada. Burayı da bir sınıf olarak kullanmamız gerektiğine inanıyorum. 40 yılı aşan öğretmenlerimiz bir, iki yıllık öğretmenlerimizle aynı öğretmenler odasında. Bunun bir avantajı olmalı. Buralar yalnızca çay içme yerleri olmamalı, birbirinizin şevkini, heyecanını artıracak yerler olmalı. Problemlerin çözüldüğü yerler de buralar olmalı. Biz bunların hepsini bir arada düşündüğümüzde öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim altyapı, materyal, öğretmen imkanlarıyla iyi bir noktada. Eğitimi aksatacak noktalardan baktığımızda da sosyal medya kullanımları, teknolojiyle iç içe, çok fazla korumacı politikalar eğitimi sıkıntıya koyan hususlar. Eğitimin altyapısındaki kalite artışı çocukların eğitimdeki kalite artışına birebir yansımadığı kanaatindeyim. Daha iyisini yapma gayretinde olalım” şeklinde konuştu.

  “DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN NESİL YETİŞTİRMEMİZ LAZIM”  

Türkiye’nin bulunduğu coğrafyada ayakta kalması için yetişmiş insan gücüne ihtiyacı olduğunu belirten Vali Nayir, “Zor bir coğrafyadayız. Bu coğrafyada bizi ayakta tutacak güçlerden en önemlisi iyi yetişmiş insan gücü. Orada bir zafiyetimiz olursa bize hayat hakkı tanımazlar, tanımayacaklar. 15 Temmuz’da da aynı hadiseyi gördük. Bizi buradan yok etmek istediler. Güç olarak baktığımızda da bir petrol, doğalgaz gücümüz yok. Bizim var olan güçlerimiz tarih, kültür. Stratejik önemimiz var onu kullanmamız lazım. Bütün bunlara sahip çıkacak çok iyi bir genç nesil yetiştirmemiz lazım. Biz sizin yapmış olduğunuz işi çok kıymetli görüyoruz. Sorumluluğunu bilen, evrensel değerlere sahip, ülkesini tanıyan ve seven gençler olarak yetişirlerse biz bu topraklarda daha çok uzun yıllar kalırız. Bin yıldır buradayız, bin yıl daha kalırız” diye konuştu.

 

Eyl

Okulumuzda "9. Sınıf Uyum Programı" 17 Eylül 2018 Pazartesi günü, okulların ilk açıldığı gün başlayacaktır. Daha öncesinde okulumuzda herhangi bir program yapılmayacaktır. Bilgilerinize sunar; iyi günler dileriz.

Eyl

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yerleştirme sonuçları için aşağıdaki linki tıklayınız

Ağu

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 12. Sınıf öğrencilerimiz için düzenlediğimiz Yaz Kursları ile ilgili çalışmaları yerinde görmek için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT, beraberinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Mustafa Ağca OKUR ile okulumuzu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz ziyareti sırasında öğrencilerimizle kahvaltıda sohbet etti. Öğrencilerimizle birlikte olduğu toplantıda da ülkemizin ihtiyacı olan bilim insanlarının yetiştiği bir okulda okuyan öğrencilerimizin gelecek yıllarda bayrağı devralarak ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacakları için çok çalışmaları gerektiğini,  eğitim öğretim faaliyetlerinin eksiksiz sürdürülebilmesi, öğrencilerin ihtiyacı olan olumlu eğitim ortamlarının oluşturulmasının başta kendisinin, eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin görevi olduğunu, bu konuda da ellerinden gelenin en iyisini yapamaya gayret ettiklerini söyledi. Öğrencilerimizin sorularını da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´e ziyaretleri sırasında, 2018 YKS sınav sonuçları, 12. Sınıf Yaz Kursları, Okulumuz kütüphanesi ve laboratuvarları ile ilgili Okul Müdürü Muharrem KAPTAN tarafından bilgi verildi. Yoğun programlarının arasında okulumuzu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT´e ve il Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Ağca OKUR´a saygılarımızı sunuyoruz. 

Tem

2018 Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre okulumuzu kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Okulumuzu kazanan öğrencilerimizin kesin kayıtları da aynı zamanda yapılmaktadır. Kayıt için öğrenci velilerimizin okulumuza ayrıca herhangi bir belge veya evrak vermesine gerek yoktur. Kız ya da erkek pansiyonumuzda yatılı kalacak öğrencilerimizin, okulumuz internet sitesinde yayınlanan yatılılık evraklarını hazırlayarak Eylül ayına kadar Pansiyondan sorumlu Müdür Yardımcımıza ulaştırmaları gerekmektedir. Öğrencinizin şubesini ve numarasını Eylül ayının 2. haftasında okulumuzun telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca 17 Eylül 2018 Pazartesi günü (Okulların açıldığı ilk gün) 9. Sınıf Öğrenci velilerimizle Okulumuz Konferans Salonunda Bilgilendirme Toplantısı yapılacaktır. Öğrenci velilerimizin bilgisine sunulur.