T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi

Haberler

Ara

Belediye Başkanımız Sayın Kâmil SARAÇOĞLU okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle biraraya geldi. Öğrencilerimize hitap eden Başkan Saraçoğlu, sizler bizim geleceğimizsiniz, dedi. Başkan Saraçoğlu sözlerine şu şekilde devam etti; Bugüne kadar Belediyecilik sadece Şehrin işleriyle meşgul olan bir kurum izlenimi vermiş, ama biz bu dönemde farklı bir çizgi ortaya koyuyoruz. Sadece oy aldığımız kesimlere değil oy almadığımız ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı da ziyaret ederek onların şehirle ilgili görüşlerini, düşüncelerini almak onların ayaklarına gelerek acaba çocuklarımız şehirle ilgili bizler ilgili neler düşünüyorlar onu anlamak için okullarımızı ve sizleri ziyaret ediyoruz.

Şimdi sizler şanslısınız. İyi eğitim almak, bu yıllarınızı birikimli bir şekilde okuyarak, kendinizi geliştirerek hazırlamanız, sizin gelecekteki bakış açınızı çok farklı noktaya getireceğini bilmeniz gerekiyor.
Geçmişe baktığımız zaman tarihimiz başarılarla dolu, bunları unutmamamız gerekiyor, bunları okumamız gerekiyor. Bizler tarih okurken oralardaki birilerini yargılama adına değil oralardan ders çıkarma adına bunları okumamız gerekiyor. Bizim ecdadımız yüz yıllar boyunca bu dünyaya hükmetmiş. Diğer devletlere geçmişimizde hep yardım eli uzatmışızdır. Son zamanlarda görüyorsunuz mazlum olan tüm ülkeler Türkiye Cumhuriyetinden yardım beklemekte. Biz Ortadoğu coğrafyasının lider bir ülkesiyiz, kendimizi bu şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Sizlerin tarihimizi çok iyi okuyup anlaması gerekiyor, diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, öğrencilerin istek ve taleplerini de dinledi. 

Yoğun programlarının arasında okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizle gerçekleştirdiği buluşan onlarla karşılıklı sohbet edip öğrencilerimizin sorularını cevaplama nezaketi gösteren Sayın Başkanımıza teşekkür ediyoruz.

Ara

8 - 9 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul gezisi düzenlendi. 11. sınıf öğrencilerimizin katıldığı gezide Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Koç Üniversiteleri öğrencilerimize tanıtıldı.

Ara

Hz. Peygamberimiz´in dünyayı teşriflerinin sene-yi devriyesinde okulumuzda program düzenledik. Öğrencilerimize Efendimiz´i anlatan İl Müftü Yardımcımız sayın Ali Osman ORUM hocamıza teşekkür ediyoruz.

Kas

Okul Aile Birliği üyelerimiz Öğretmenler Günü sebebiyle öğretmenlerimize  okulumuzda ikramda bulundular. Kendilerine çok teşekkür ediyor,bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyoruz.

Kas

Aramızdan ayrılışının 79. Yıl dönümünde Atamızı öğrencilerimizle andık.

Kas

Doğa Bilimleri Derneği Başkanı Sayın Altuğ Revnak ETİ, zamanla doğada test edilmiş ve başarılı olmuş model ve stratejileri taklit ederek sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üretmeyi hedefleyen yaklaşımları ele alan "Biyomimikri" ile ilgili birikimlerini öğrencilermizle paylaştı. Öğrencilerimizin ilgi ile izlediği ve istifade ettiği sunumlarından dolayı Sayın ETİ´ye teşekkür ediyoruz.

Ekm

12. Sınıf öğrencilerimize yönelik Ankara Üniversite tanıtım gezisi düzenlendi. Gezi kapsamında Hacettepe Üniversitesi, O.DT.Ü. ve Bilkent Üniversitesi yetkililerinden okullar hakkında öğrencilerimize bilgi verildi.

Kas

Genel Müdürlüğümüzün başlattığı program çerçevesinde 9. Sınıf Öğrencilerimiz ve velileri ile Uyum Programı gerçekleştirdik

Eyl

Okulumuzda 9. sınıflar uyum programı 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır. 

18 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 09:00´da 9. sınıf öğrenci velileriyle toplantı yapılacaktır.

Yatılı öğrencilerimizin pansiyona girişleri 17 Eylül 2017 Pazar günü saat 15-00 - 20:00 arasında olacaktır.

Öğrenci ve velilerimize duyurulur.

Ağu

2017 Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Bir bölüme yerleşen öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Sonuçlar için aşağıdaki linki tıklayınız

May

Nafi Güral Fen Lisesi öğrencilerinin, 2016 yılında Türkiye Birincisi olan Matematik Projesi,  dünyanın en büyük bilim ve mühendislik yarışma organizas-yonu olan İNTEL-ISEF’e  katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrine davet edildi.

Nafi Güral Fen Lisesi Öğrencileri Mehmet Burak DÖNMEZ ve Cenk CANKELEŞ, öğretmenleri Eray KANPAK’ın danışmanlığında Matematik alanında hazırladıkları “İrrasyonel Sayılarla Şifreleme” isimli proje ile katıldıkları yarışmada TÜBİTAK tarafından 2016 yılında okullarına Türkiye 1.liği kazandırmışlardı.

Matematik alanında Türkiye 1.si seçilen proje, bu yıl 68.si düzenlenen (INTEL ISEF)– Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Proje Yarışmasında sergilenmek ve yarışmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne davet edildi.

INTEL ISEF - Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Proje Yarışması, dünyada her yıl yaklaşık 7 milyon öğrencinin baş vurduğu, 75 ülkeden 1700 öğrencinin davet edildiği ve her yıl yaklaşık 4 Milyon dolar ödül ve bursun dağıtıldığı, üniversite eğitimi öncesi dünyanın en büyük bilim yarışma organizasyonu olarak kabul edilmektedir.

                Uluslar Arası Bilim ve Mühendislik Proje Yarışmasına,  ülkemizden TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projelerinde dereceye giren projeler davet edilmektedir.

                Okul Müdürü Muharrem KAPTAN, Matematik alanındaki “İrrasyonel Sayılarla Şifreleme” projesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles şehrinde 14-19 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek INTEL ISEF 2017 Bilim Fuarına katılacak olan öğretmen ve öğrencilere başarılar dilerken; Yarışmaya katılan danışman öğretmene sponsorluk yapan Nafi Güral Eğitim Vakfına ve Kurucusu Nafi GÜRAL’a ve proje çalışmalarında her zaman destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

May

Okulumuz öğrencilerinin yaptığı çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı okulumuz sergi salonunda 18 Mayıs 2017 Perşembe günü yapıldı

May

Okulumuzca bu sene 9.su düzenlenen KÜMATFEN (Kütahya Matematik Fen Olimpiyatları) sınavında dereceye giren öğrenciler ve okullar ödüllerini okulumuzda düzenlenen törenle aldılar.

May

Okulumuzca bu sene 9.su düzenlenen KÜMATFEN (Kütahya Matematik-Fen Olimpiyatı) sınavı 7 Mayıs Pazar günü okulumuzda yapıldı. 25 ortaokuldan 204 8. sınıf öğrencisinin katıldığı sınav sonunda öğrencilere ve velilerimize ikramda bulunuldu. 

Sonuçlar ve cevap anahtarı duyurular bölümünde yayımlanmıştır.

Nis

11. ve 12. sınıf öğrencilerimize İstanbul Üniversite tanıtım gezisi düzenlendi. 2 gün süren gezinin ilk gününde Koç Üniversitesi, İTÜ ve Cerrahpaşa tıp fakülteleri gezildi. 2. gün ise tarihi yarımada rehber eşliğinde gezildi.