T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KÜTAHYA / MERKEZ - Kütahya Nafi Güral Fen Lisesi

Haberler

Ağu

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında 12. Sınıf öğrencilerimiz için düzenlediğimiz Yaz Kursları ile ilgili çalışmaları yerinde görmek için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT, beraberinde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Mustafa Ağca OKUR ile okulumuzu ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz ziyareti sırasında öğrencilerimizle kahvaltıda sohbet etti. Öğrencilerimizle birlikte olduğu toplantıda da ülkemizin ihtiyacı olan bilim insanlarının yetiştiği bir okulda okuyan öğrencilerimizin gelecek yıllarda bayrağı devralarak ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacakları için çok çalışmaları gerektiğini,  eğitim öğretim faaliyetlerinin eksiksiz sürdürülebilmesi, öğrencilerin ihtiyacı olan olumlu eğitim ortamlarının oluşturulmasının başta kendisinin, eğitim yöneticilerinin ve öğretmenlerin görevi olduğunu, bu konuda da ellerinden gelenin en iyisini yapamaya gayret ettiklerini söyledi. Öğrencilerimizin sorularını da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT´e ziyaretleri sırasında, 2018 YKS sınav sonuçları, 12. Sınıf Yaz Kursları, Okulumuz kütüphanesi ve laboratuvarları ile ilgili Okul Müdürü Muharrem KAPTAN tarafından bilgi verildi. Yoğun programlarının arasında okulumuzu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan BAŞYİĞİT´e ve il Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa Ağca OKUR´a saygılarımızı sunuyoruz. 

Tem

2018 Liselere Giriş Sınavı sonuçlarına göre okulumuzu kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Okulumuzu kazanan öğrencilerimizin kesin kayıtları da aynı zamanda yapılmaktadır. Kayıt için öğrenci velilerimizin okulumuza ayrıca herhangi bir belge veya evrak vermesine gerek yoktur. Kız ya da erkek pansiyonumuzda yatılı kalacak öğrencilerimizin, okulumuz internet sitesinde yayınlanan yatılılık evraklarını hazırlayarak Eylül ayına kadar Pansiyondan sorumlu Müdür Yardımcımıza ulaştırmaları gerekmektedir. Öğrencinizin şubesini ve numarasını Eylül ayının 2. haftasında okulumuzun telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca 17 Eylül 2018 Pazartesi günü (Okulların açıldığı ilk gün) 9. Sınıf Öğrenci velilerimizle Okulumuz Konferans Salonunda Bilgilendirme Toplantısı yapılacaktır. Öğrenci velilerimizin bilgisine sunulur.

May

Okulumuz 11. Sınıf Öğrencisi İrem Özdemir Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen " Hayalimdeki 2053 Türkiyesi" konulu fikir ve kompozisyon yarışmasında 20.000 katılımcı arasından ilk 10´a girerek aldığı ödüllerin yanı sıra hem Şahinbey Belediye Başkanı tarafından misafir edildi hem de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Külliyede 19 Mayıs 2018 Cumartesi akşamı iftarda misafir olarak kabul edildi. Öğrencimizi tebrik ediyor,  hayalindeki 2053 Türkiyesinin gerçekleşmesini diliyoruz.

May

İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim SAK, okul müdürlerimizin ve misafirlerimizin katılımları ile 2018 Yılı TÜBİTAK 4006 sergimizi gerçekleştirdik. Serginin hazırlanmasında emeği geçen Müdür Yardımcılarımıza, koordinatör öğretmenimize, danışman öğretmenlerimize ve okul çalışanlarımıza teşekkür eder, projelerini başarı ile sergileyen öğrencilerimizi tebrik ederiz.

May

6 Mayıs 2018 Pazar günü 10.sunu düzenlediğimiz KÜMATFEN Olimpiyatları sınavının Ödül Törenini, Ödül kazanan okullarımızın yöneticilerinin, ödül kazanan ortaokul 8. Sınıf öğrencilerimizin hazır bulundukları;  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İbrahim SAK ve Okul Müdürlerinin katılımları ile gerçekleştirdik. KÜMATFEN´de  birinci olan Tavşanlı Özel Yıldız Ortaokulu´na, İkinci olan Özel Dostlar Ortaokulu´na ve üçüncü olan Gediz Mehmetçik Ortaokulu´na plaketlerini İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın İbrahim SAK takdim ederken; KÜMATFEN Olimpiyat Sınavında bireysel olarak birinci olan Özel İsabet Okulları öğrencisi Yağmur DURAL´a, ikinci olan Özel Dostlar Ortaokulu Öğrencisi Görkem DEMİRCİ´ye, üçüncü olan Tavşanlı Özel Yıldız Ortaokulu öğrencisi Sueda KOCAMAN´a, dördüncü olan Özel Dumlupınar Ortaokulu öğrencisi Ege DOĞRUL´a ve beşinci olan Tavşanlı Özel Yıldız Ortaokulu öğrencisi İrem GÜLTEKİN´e ödüllerini ve başarı belgelerini, törene katılan misafir Okul Müdürleri adına Beylerbeyi MTAL Müdürü Sayın Uğur Mehmet YÜCEL takdim etti. Sınava katılarak ödül alan okul ve öğrencilerimizi tebrik eder; Ödül Törenimize teşrif eden Şube Müdürümüz İbrahim SAK´a ve okul müdürlerimize teşekkür ederiz.

May

Okulumuz öğrencileri, Antalya Akdeniz Üniversitesi´nin bu yıl 23.sünü gerçekleştirdiği Ulusal Matematik Olimpiyatlarına katıldılar. Öğrencilerimizi kutluyor; kendilerine refakat eden Matematik öğretmenimiz Eray KANPAK´a ve okulumuz şoförü İlhan KAYKIN´a teşekkür ediyoruz.

Nis

28-29 Nisan 2018 Hafta sonu torunları, dedeleri ile buluşturduk. Öğrencilerimizle birlkte Çanakkale Savaşlarının yapıldığı alanları rehberler eşliğinde öğrencilerimizle ziyaret ettik. Şehitlerimize minnet ve şükranlarımızı huzurlarında ifade edebilme fırsatı bulduk. Küçücük bir kara parçasında atalarımızın kahramanca ve fedakârca mücadele verdiğine tekrar şahit olduk. Allah onlardan razı olsun; bizlerin de onlara layık evlatlar olmamızı nasip etsin.

Nis

Bu yıl Nafi Güral Fen Lisesi olarak 23 Nisan 2018 Pazartesi ile 28 Nisan 2018 Cumartesi tarihleri arası dördüncüsünü düzenlediğimiz Avrupa Gezisine 25 öğrencimiz 3 öğretmenimiz katıldı. Gezi Fransa´nın Paris; İtalya´nın Roma, Venedik, Floransa, Pisa ve Hollanda´nın Amsterdam şehirlerini kapsamaktadır. Geziyi organize eden okulumuz ingilizce öğretmeni Bülent EROĞLU´na teşekkür eder; geziye katılan öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Nis

Okulumuz öğrencileri Cemile KAYA, Gizem ARSLAN Biyoloji projeleriyle; Efe Cesur SARIOĞLU Fizik projesi ile, Milli Eğitim Vakfı Ankara Özel Okullarının düzenlemiş olduğu "Prof. Dr. Aziz Sancar Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışmasının" Final sergisine davet edildiler. Bugünkü sergi ve yarışmada kendilerine başarılar diliyor; danışman öğretmenleri Fizik Öğretmenimiz Cahit BARDAKÇI´ya ve Kırklar Anadolu İmam Hatip Lisesi Biyoloji Öğretmeni Muzaffer EFE´ye çok teşekkür ediyoruz.

Nis

25 Nisan 2018 Çarşamba günü Kütahya Belediyesi Kültür Sarayında İmam Hatip Okulları dışındaki Ortaöğretim Okulları arası düzenlenen Güzel Kur´an- Kerim´imizi güzel okuma yarışmasında okulumuz öğrencisi İrem ÖZDEMİR il birincisi oldu. Öğrencimizi tebrik ediyor ve kendisine Kur´an-ı Kerimle geçen güzel bir hayat diliyoruz.

Nis

Gündüzlü öğrencilerimizin velileri, okulumuz pansiyonunda kalan yatılı öğrencilerimize, 9 Nisan 2018 Pazartesi günü akşam yemeğinde ikramlarda bulundular. Kimi velilerimizin bizzat kendi elleri ile hazırlayıp öğrencilerimize ikram ettikleri yiyecekleri, öğrencilerimiz beğenerek ve afiyetle tükettiler. Bu akşamın gerçekleşmesinde emeği geçen  öğrenci velilerimizden Sn. Emine ÖZEVREN, Sn. Filiz KORKMAZ, Sn. Zeynep ERDEM, Sn. Asiye PALA, Sn. Fatıma TARAK Hanımefendilere ve Sn. Şevket YALIN ve Eşref GÜL Beyefendilere öğrencilerimiz ve kurumumuz adına teşekkür ediyoruz.

Nis

Edebiyat Öğretmenimiz Gülsem ÇETİN´in hazırladığı ve  40 öğrencimizin görev aldığı, bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz "Cemre Şiire Düşünce" Şiir Gecemizi, öğrenci velilerimizin ve misafirlerimizin hazır bulunduğu Kütahya Belediyesi Kültür Sarayında gerçekleştirdik. Öğretmenimize ve görev alan öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Nis

2009 yılından beri okulumuzca düzenlenen KÜMATFEN (Kütahya Matematik ve Fen Bilimleri Olimpiyatı) sınavının 10. su 6 Mayıs 2018 Pazar günü saat 10:00´da okulumuzda yapılacaktır. Sınav Başvuruları ortaokul müdürlüklerince 24-30 Nisan 2018 tarihleri arasında ekteki formu doldurmak suretiyle kumatfen@gmail.com adresine gönderilerek yapılacaktır. 

Nis

Yazar, Senarist ve Yapımcı Sadık YALSIZUÇANLAR, Yakın zamanda kaleme aldığı, İnşaat Mühendisi, ODTÜ´nün kurucusu, aynı zamanda örnek bir baba, örnek bir eş olarak tanınan Milli Eğitim Eski Bakanlarımızdan Tevfik İLERİ´nin hayat hikâyesini konu alan Vefa Apartmanı isimli biyografik romanı ile ilgili, romanı daha önce okuyan öğrencilerimizle söyleşi gerçekleştirdi. Zarif ve mütevazı kişiliği ile kendisini yakından tanıma fırsatı bulduğumuz ünlü yazar Sadık YALSIZUÇANLAR´a okulumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Mrt

Çanakkale Zaferinin 103. yıldönümü okulumuzda 9 - A sınıfının düzenlediği programla kutlandı